Bramy Garażowe

3
Bramy Garażowe

Nasze bramy garażowe charakteryzują się wyjątkowym połączeniem estetyki, trwałości i funkcjonalności. Stawiamy na praktyczne rozwiązania, które zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Bramy dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Nasze bramy doskonale sprawdzą się w budynkach mieszkalnych, garażach wolnostojących czy pomieszczeniach gospodarczych.

Bramy Garażowe - Sposób Montażu

Kupując bramę garażową, w pewnym momencie pojawia się pytanie, czy podejmiesz się samodzielnego montażu, czy zlecisz montaż fachowcowi. Z reguły zaleca się fachowy montaż bram garażowych przez certyfikowanego partnera specjalistycznego. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że wszystkie ważne funkcje, od otwierania i zamykania bramy po programowanie napędu bramy, działają prawidłowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Montaż bramy garażowej jest wykonywany przez profesjonalistę w 4 krokach. Sprawdź jak łatwy i wygodny jest montaż bramy garażowej.

 1. Pomiar
  Po wybraniu nowej bramy garażowej Twój specjalista dokona pomiarów bezpośrednio na miejscu. Sprawi to, że brama garażowa będzie pasować do otworu i będzie działać prawidłowo po zamontowaniu.

 2. Demontaż i utylizacja starej bramy garażowej
  Starą bramę, przed zamontowaniem nowej należy zdemontować wraz ze wszystkimi elementami. Nasi pracownicy mogą usunąć starą bramę. Nie musisz dostarczać do tego żadnych narzędzi, ponieważ nasz zespół przywiezie ze sobą niezbędne narzędzia. Utylizacja starej bramy garażowej jest skomplikowana, ponieważ często zajmuje dużo miejsca, a materiał musi być utylizowany w sposób przyjazny dla środowiska. Gdy zlecisz wymianę bramy garażowej fachowcowi, nie musisz się o nic martwić, ponieważ bramę garażową można po prostu zabrać i zutylizować po jej usunięciu.

 3. Profesjonalny i bezpieczny montaż bramy garażowej
  Po usunięciu starej bramy montuje się nową bramę garażową. W tym celu wszystkie niezbędne wsporniki są najpierw montowane na garażu, a następnie montowane i instalowane są elementy nowej bramy.

 4. Instalacja
  Po zamontowaniu poszczególnych elementów nasz zespół zadba o płynny ruch bramy w prowadnicach. Konfiguruje również akcesoria, takie jak nadajniki ręczne lub aplikacje inteligentnego domu i programuje je zgodnie z Twoimi życzeniami. Po odprawie i przekazaniu możesz korzystać z nowej bramy garażowej ze wszystkimi jej funkcjami.
4
5
Jaką Bramę wybrać?

Kupując bramę garażową, warto sobie odpowiedzieć na pytanie – jakie są moje potrzeby i oczekiwania względem bramy. Dlatego należy rozważyć następujące kwestie:

Wielkość garażu – to bardzo ważna kwestia, która może mieć wpływ na to, jaką bramę wybierzesz:
Ściany i strop – część bram prowadzona jest wzdłuż ściany lub po suficie. W związku z tym decydując się na którąś z tych bram, na ścianach lub suficie nie mogą znajdować się żadne elementy uniemożliwiające montaż prowadnicy bramy. Długość garażu – minimalna wartość zależy od różnych czynników takich jak wysokość bramy, prowadnicy czy rodzaju napędu. Jest to szczególnie ważne w przypadku drzwi automatycznych otwieranych wzdłuż sufitu – tutaj minimalna głębokość zależy od wysokości otworu, który ma być zasłonięty, nie ma jednej stałej wartości. Izolacja termiczna – Coraz częściej zdarza się, że garaż przylega do budynku mieszkalnego. Dlatego przy wyborze bram warto wybrać te wykonane z litego materiału, który pozwala uzyskać niski współczynnik przenikania ciepła. Wygląd – brama powinna być funkcjonalna, ale można to połączyć z estetycznym wyglądem. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nadaje elewacji zarówno domu, jak i garażu minimalistyczne wykończenie. Dlatego warto postawić na bramę, która może być wykonana z dowolnego materiału i koloru lub pasować do rolet zewnętrznych zamontowanych w domu. Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać bramę idealną dla twojego garażu.

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517