Balustrada Szklana Na Spigotach

Balustrady szklane na spigotach

Balustrady szklane na spigotach idealnie nadają się do zastosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz. Spigoty są to krótkie słupki ze stali nierdzewnej wykorzystywane do utrzymania szkła. Sprawdzają się one jako zabezpieczenie antresol, tarasów czy balkonów. Do balustrad na spigotach wykorzystujemy szkło hartowane i laminowane. W swojej ofercie posiadamy spigoty kwadratowe, jak i okrągłe. Możemy mocować je od góry oraz do boku balkonu, antresoli.

Balustrada szklana na spigotach

Kompletna balustrada szklana montowana na balkony, tarasy, antresole przy zastosowaniu elementów montażowych typu SPIGOT marki RAPDACH to idealna propozycja dla nowoczesnych wnętrz, które wymagają stylowych rozwiązań. Ten model będzie wyglądał nowocześnie, a jednocześnie minimalistycznie ozdabiając wewnątrz lub zewnątrz domu, klatce schodowej, jak również, w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach i blokach. Tym, którzy chcą zachować na balkonie nieco intymności, proponujemy szkło mleczne, a także, na specjalne życzenie klienta, barwione na różne kolory z folią matową. Jako producent tworzymy konstrukcje pasujące do najrozmaitszych stylów i kształtów, a jeśli chodzi o balustrady, jesteśmy w stanie zrobić niemal wszystko.

5 4

Rodzaje spigotów

Dzięki wyborowi takiego mocowania uzyskujemy bezramową balustradę, podtrzymywaną na delikatnych uchwytach systemowych, a dzięki szklanym taflom uzyskujemy optyczne powiększenie nawet niewielkiego pomieszczenia. Charakterystyczne dla tego mocowania jest montaż szkła bez konieczności robienia w niej otworów. Pionowe słupki utrzymują taflę szkła między panelami. Spigot zostaje zamontowany bezpośrednio do podłoża za pomocą kotw chemicznych. Wykonane są ze stali nierdzewnej lub stali kwasoodpornej. Ten rodzaj mocowania dobrze sprawdzi się na zewnątrz dzięki swoim właściwością przeciwkorozyjnym. Do wyboru mamy spigot okrągły lub kwadratowy w wersji polerowanej, lub satynowej. Każdy rodzaj mocowań możemy pomalować na dowolny kolor z palety RAL i w ten sposób stworzyć swoją niepowtarzalną całoszklaną balustradę.

2 1

Szkło na spigotach

Tego typu balustrady są niezwykle efektowne i designerskie. Optycznie powiększają nie tylko przestrzeń użytkową balkonu, ale i wnętrza w domu. Pozwalają też na nieograniczony dostęp światła słonecznego, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się optycznie większe i bardziej efektywne. Do montażu balustrady używamy szkła hartowanego i klejonego, które jest bezpieczne i odporne na uderzenia. Możliwe jest wybranie koloru szkła i stopień jego zaciemnienia. Nasz towar posiada wszystkie niezbędne Atesty i Certyfikaty wymagane na terenie UE.

Balustrada na kwadratowych spigotach z porecza drewniana

Montaż Balustrady Z Pomocą Spigotów

Pierwszym krokiem przy montażu balustrady powinno być rozplanowanie ułożenia całej konstrukcji. Spigoty montujemy do podłoża od góry lub od boku. W celu przytwierdzenia uchwytów używamy odpowiednich złączy rozporowych lub wkrętów. W tafli szkła nie trzeba robić specjalnych otworów pod uchwyty, ponieważ spigot będzie trzymał szkło między panelami. Dzięki temu uzyskamy efekt bezramowej balustrady, która wizualnie powiększy i rozjaśni pomieszczenie. Przy zakupie barierki warto pamiętać o wysokości. Według przepisów nie powinna być mniejsza niż 1,1 m, mierząc od poziomu posadzki do poręczy, przy czym dla budynków jednorodzinnych dopuszcza się 0,9 m. Ważne, aby dopasować ją do danego miejsca i wzrostu domowników.

Nasze Realizacje

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517