Balustrady,bezpieczeństwo i estetyka

FOTOWOLTAIKA RAPDACH

Do 21.38 ton mniej CO2
0%
100% Czystsze powietrze
0%
Z fotowoltaiką zaoszczędzisz do 80%
0%

Fotowoltaika w Polce zyskuje na popularności, a osoby, które posiadają instalację fotowoltaiczne, przyczyniają się do zmiany świata i zmniejszają emisję dwutlenku węgla. Ciekawostką jest, że ludzie, którzy posiadają swoje instalacje fotowoltaiczne, nazywani są PROSUMENTAMI. Słowo powstało z połączenia 'konsument’ i 'producent’, ponieważ posiadacze paneli słonecznych, nie tylko mogą korzystać z energii odnawialnej, ale również ją produkować.

Czym jest fotowoltaika:

System ten bazuje na efekcie fotoelektrycznym, który przekształca promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Wyprodukowany prąd stały musi zostać zmieniony na prąd zmienny, następnie może zostać użyty do zasilania urządzeń czy ogrzania pomieszczeń.
Głównym elementem tworzącym system fotowoltainczy, są panele słoneczne. Montowane są na dachach budynków lub gruncie od strony południowej. Montaż paneli fotowoltaicznych to duża inwestycja, lecz w perspektywie długoterminowej, bardzo opłacalna. Przede wszystkim obniżają się rachunki za prąd. Nasza inwestycja powinna zwrócić się w 10-13 lat, a dzięki licznym programom dofinansowującym zakup systemy fotowoltaicznego, możemy liczyć na zwrot już po 6-7 latach.

Wykorzystanie energii słonecznej w balustradach

Balustrady fotowoltaiczne to innowacyjne rozwiązanie, które wykorzystuje energię słoneczną do produkcji elektryczności. Panele fotowoltaiczne wbudowane w balustrady przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, która może być wykorzystana do zasilania różnych urządzeń lub do zasilania domowego systemu energetycznego. Dzięki temu, balustrady fotowoltaiczne są nie tylko elementem ochrony i bezpieczeństwa, ale również źródłem czystej i odnawialnej energii.

Oszczędność energii i kosztów

Balustrady fotowoltaiczne pozwalają na oszczędność energii i kosztów związanych z jej użytkowaniem. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej, możesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd i ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Balustrady fotowoltaiczne są szczególnie atrakcyjne dla osób, które pragną inwestować w ekologiczne rozwiązania i redukować swoje zużycie energii.

balustrada fotowoltaiczna

Jaka instalacja fotowoltaiczna do domu jednorodzinnego?

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego.

Obecnie ceny prądu ciągle idą do góry. Z roku na rok cena za 1kW podnosi się, a użytkownicy nie mają na to żadnego wpływu. W ciągu całego roku koszt korzystania z energii elektrycznej dostarczanej z sieci jest znaczny dla każdego gospodarza. Warto więc zastanowić się nad stworzenie fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego. Energię elektryczną będziesz mógł pobierać z odnawialnego źródła energii, jakim jest energia słoneczna. Wybierając panele fotowoltaiczne do domu, możesz być pewny, że niedługim czasie koszt całej instalacji zwróci się, a Ty będziesz niezależnym dostawcą prądu dla swojego domu. Sprawdź, jakie instalacje fotowoltaiczne możesz zamontować w swoim mieszkaniu oraz jakie dofinansowanie możesz uzyskać montując panele Soluxtec w swoim gospodarstwie.

Fotowoltaika to niższe rachunki dla parafii za prąd czy ogrzewanie

Co daje fotowoltaika dla parafii?

Bracia Karmelici Bosi z Kluszkowców nie są zresztą pierwszymi w Polsce. Fotowoltaika dla parafii po raz pierwszy zamontowana została w 2011 roku przy kościele w Jaworznie. Z czasem dołączyli do nich inne parafie – np. Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia w Poznaniu. Szacuje się, że taka instalacja przez pierwsze 2 lata działania pozwala zredukować emisję CO2 aż o 146 ton. Panele fotowoltaiczne to zatem rozwiązanie proekologiczne – a na potrzebę dbania o środowisko wskazuje sam papież Franciszek<

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego.

Przy rosnących z roku na rok cenach energii elektrycznej warto rozważyć zamontowanie fotowoltaiki w swoim domu. Koszty korzystania z energii elektrycznej dostarczanej z sieci są znaczące dla każdego właściciela domu, dlatego warto rozważyć alternatywne rozwiązania, które pozwolą wam stać się niezależnym dostawcą energii elektrycznej dla waszego domu. Wybierając panele słoneczne do swojego domu, możesz mieć pewność, że wkrótce cała instalacja się opłaci. Wybierając panele fotowoltaiczne do swojego domu, możecie być pewni, że w niedługim czasie koszt całej instalacji zwróci się, a wy będziecie niezależnym dostawcą energii elektrycznej dla waszego domu.

Wychodząc naprzeciw trendowi, jakim jest elektromobilność, RAPDACH ma do zaoferowania wiaty parkingowe przystosowane do potrzeb zasilania samochodów elektrycznych, hybrydowych plug-in, oraz wszelkiej mobilności elektrycznej takiej jak hulajnogi, rowery czy skutery elektryczne.

Carport, czyli fotowoltaiczne zadaszenie miejsc parkingowych, to funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie opracowane z myślą parkingach miejskich, wiatach samochodowych, rowerowych, miejscach postojowych skuterów czy hulajnóg elektrycznych. Jest to produkt możliwy do adaptacji w projektach zadaszenia pojedynczych miejsc postojowych jak również parkingów wielostanowiskowych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania samochodu lub innych urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku pozwoli zaoszczędzić na wydatkach za prąd, dbając przy tym o środowisko naturalne.

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517