Instalacja On Grid - Fotowoltaika z Magazynem

Wady i zalety fotowoltaiki On Grid.

Rozwiązanie to niesie za sobą wady i zalety. W przypadku instalacji On Grid można liczyć się jednak z wieloma zaletami, które niosą ze sobą spore korzyści. Poznaj wady i zalety fotowoltaiki On Grid.
fotowoltaika on grid nowy sacz 768x510 1
fotowoltaika energia sloneczna nowy targ solgro 768x510 1

Zalety takiej instalacji:

Jedną z głównych zalet jest to, że instalacja przynosi spore oszczędności. Mowa tutaj o zminimalizowaniu poboru energii elektrycznej z sieci. Przez to, że instalacja fotowoltaiczna On Grid wytwarza dużo energii podczas słonecznych dni, możesz całkowicie zapomnieć o rachunkach za elektryczność w swoim domu. Często podczas wakacji, kiedy dzień jest bardzo długi, a słońce intensywne, mieszkańcy posiadający instalacje fotowoltaiczne On Grid nie są w stanie wykorzystać całej energii, jaka została wytworzona przez panele fotowoltaiczne. Wtedy nadmiar energii wędruje do sieci, a Ty otrzymasz zwrot w postaci zmniejszenia rachunku za pobór prądu w rozliczeniu indywidualnym.

Kolejną zaletą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest prostota układu instalacji fotowoltaicznej On Grid. Ta instalacja posiada inwerter sieciowy On Grid oraz łatwą budowę. Możesz być pewny, że praca takiego układu będzie bezawaryjna przez długi czas. Prosta konstrukcja instalacji pozwoli Ci również odpowiednio zadbać o konserwację całej instalacji.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że wiele osób decyduje się na ten wariant fotowoltaiki. Jest on o wiele tańszy niż instalacja fotowoltaiczna Off Grid. W przypadku instalacji fotowoltaicznej On Grid nie musisz martwić się o to, aby wyposażyć całą instalację w specjalne akumulatory. Nie musisz w tej instalacji magazynować energii elektrycznej niewykorzystanej podczas całego dnia.

Jedną z głównych wad, na jakie warto zwrócić uwagę podczas tworzenia fotowoltaiki On Grid, jest szerokość i długość geograficzna, w jakiej się znajdujemy. Podczas niedoboru wiatru lub nasłonecznienia trudno będzie uzyskać odpowiednią ilość energii elektrycznej do tego, aby całkowicie nasycić zapotrzebowanie na energię elektryczną w Twoim domu. Okazuje się, że często podczas pochmurnych dni, jak również śnieżyc lub opadów deszczu, wytwarzana energia zostaje zmniejszona nawet o 80%. Wtedy musisz korzystać z zasilania, które oferuje sieć energetyczna.
Kiedy do Twojego domu doprowadzona jest inteligentna sieć energetyczna, możesz również liczyć się z tym, że może być ograniczone generowanie mocy do sieci dystrybucyjnej. W ten sposób nie zyskasz zbyt wiele na nagromadzonej energii.
Na sam koniec warto zauważyć, że decydując się na instalację fotowoltaiczną On Grid, podczas każdej awarii sieci elektrycznej nie będziesz miał możliwości generowania prądu. Pomimo tego, że układ będzie sprawny ze względów bezpieczeństwa, rozłączy się on i przestanie wytwarzać energię elektryczną. Każde przerwanie dostawy energii z sieci elektrycznej wpłynie na to, że nie będziesz mógł korzystać z energii wytwarzanej przez fotowolotaikę.

fotowoltaika energia sloneczna nowy targ solgro 768x510 1
fotowoltaika malopolska z dofinansowaniem solgro 1

Jak działa instalacja fotowoltaiczna On Grid?

Instalacja fotowoltaiczna On Grid działa na podobnej zasadzie jak Off Grid. Jednak w tym wypadku wytworzona energia elektryczna może zostać wykorzystana przez właściciela obiektu lub może trafić do sieci energetycznej. Zasada działania fotowoltaiki On Grid jest bardzo łatwa. Energia elektryczna zostaje wytworzona w panelach fotowoltaicznych. Następnie energia trafia do inwertera. Tam z prądu stałego zostanie zmieniona na prąd zmienny. To on jest niezbędny do zasilania urządzeń elektrycznych, jakie posiadasz w swoim mieszkaniu. W tym przypadku należy pamiętać, że w instalacji On Grid, PV powinien zostać podłączony do zewnętrznej sieci energetycznej. Takie rozwiązanie pozwoli na odprowadzanie nadmiaru energii elektrycznej do dostawcy w Twoje okolicy. Takie rozwiązanie przełoży się na to, że dostaniesz upust za energię elektryczną, wykorzystaną z sieci podczas całego roku. Elektrownia bezpłatnie wymienia stary licznik na licznik dwukierunkowy. Pokazuje on, ile prądu zostało oddane do sieci energetycznej, a ile zostało pobrane z sieci.

Zanim przystąpisz do stworzenia swojej instalacji fotowoltaicznej, warto abyś zapoznał się z cenami, jakie oferują różne firmy zajmującej się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych. Nasza firma Solgro działa wyłącznie na sprawdzonych produktach i oferuje najlepsze panele fotowoltaiczne niemieckiej marki Soluxtec. Ceny, jakie oferujemy za nasze usług i nie są wygórowane. Co najważniejsze, decydując się na odnawialne źródła energii, możesz liczyć na dotacje, dzięki którym będziesz mógł sporo zaoszczędzić. Dotacje na odnawialne źródła energii możesz pozyskać z wielu miejsc, między innymi ze środków Unii Europejskiej. Warto więc sprawdzić, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna On Grid, ponieważ możesz na niej sporo zyskać.

Wybierając zestawy fotowoltaiczne On Grid wykonywane przez naszą firmę, możesz liczyć na dofinansowanie. Pokryje ono część kosztów związanych z całą instalacją. W dalszym ciągu należy pamiętać, że instalacja taka zwraca się już w niedługim czasie. Pozostaje ona bezawaryjna nawet przez 25 lat. Jak więc możesz zauważyć instalacja taka, zwróci się już w niedługim czasie. Dzięki temu Ty jeszcze przez wiele lat będziesz mógł cieszyć się darmową energię w swoim domu.

fotowoltaika energia sloneczna nowy targ solgro 768x510 1
panale soluxtec

Instalacja fotowoltaiczna typu On Grid a ekosystem.

Wiele osób twierdzi, że instalacje fotowoltaiczne nie mają wpływu na jakość powietrza w naszym otoczeniu. Należy jednak pamiętać, że większość energii elektrycznej produkuje się ze spalania węgla kamiennego. Jest to główne źródło pozyskiwania prądu na terenie Polskie. Oczywiście w ostatnich latach coraz więcej powstaje farm fotowoltaicznych, które wytwarzają energię ze słońca. Dodatkowo pojawiają się pojedyncze elektrownie wodne, jak również wiatrowe. Jest to jednak mały procent, w przeciwieństwie do elektrowni węglowych. Każda osoba, która zdecyduje się na stworzenie fotowoltaiki w swoim domu, przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczeń związanych ze spalaniem węgla kamiennego. Odnawialne źródła energii są przyszłością każdego z nas, dlatego warto już teraz inwestować w takie rozwiązania. Bycie EKO staje się ważnym elementem każdego państwa. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. W zakładce Kontakt znajdziesz informacje, jak możesz skontaktować się ze wszystkimi naszymi przedstawicielami w różnych miastach na terenie Polski. Postaw na instalację fotowoltaiczną typu On Grid, dzięki której będziesz mógł sporo zyskać.

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517