Szklane Schody

cc01b9d504165a7d9b3430564207cafe3

Schody szklane 

Schody takie mogą wydawać się kruche i nietrwałe, jednak nowoczesne technologie produkcji oraz odpowiednia konstrukcja sprawiły, że schody szklane są trwałe i długowieczne. Ich efektowny wygląd sprawia, że coraz częściej goszczą w naszych domach.

Mimo dużego ciężaru schody szklane wydają się wizualnie lekkie. Dodają pomieszczeniom przestronności i nie hamują dostępu światła dziennego. Wbrew pozorom są trwałe i całkowicie bezpieczne — jeśli uda nam się je zniszczyć, szklane tafle roztrzaskują się na nieostre odłamki, które nie ranią, a dzięki laminowaniu folią PVB tafle szklane zostają na swoim miejscu.

Konstrukcja szklanych schodów

Jeśli szukasz sposobu na to, aby Twoja przestrzeń wyglądała na bardziej otwartą i przestronną, schody szklane są idealnym rozwiązaniem.

Montujemy je na specjalnej metalowej konstrukcji, która wykonana jest ze stali nierdzewnej. Elementy konstrukcji mogą być matowe, wówczas metal jest szczotkowany. Mogą być błyszczące, w takim przypadku jest on polerowany. Można również wybrać stal nierdzewną malowaną proszkowo. Kolor farby zależy od projektu lub własnych preferencji. Szklane stopnie mogą również opierać się na drewnianych elementach montażowych, które tworzą dowolną ilość biegów. Metalową lub drewnianą konstrukcję można przymocować bezpośrednio do ściany i wtedy zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez schody do minimum. 

c640e4b3ef7055d4b4c4d176f78418d0c
d3fa596121c5a613b8b8fdedf2fec8bc

Takie rozwiązanie nazywa się schodami wspornikowymi, które są obecnie bardzo modne! Aby szklane stopnie mogły przenosić znaczne obciążenia, konieczne jest ich liniowe lub punktowe podparcie. W tym celu najczęściej stosuje się podkładki elastomerowe. Schody szklane wykonane są ze szkła hartowanego — istnieje mit, że są one niebezpieczne. W rzeczywistości szklane schody są mocniejsze niż drewniane. Zapraszamy do sprawdzenia też naszych szklanych balustrad.

Bezpieczne szklane schody

Szklane schody mogą być idealnym dodatkiem do każdego domu, zwłaszcza jeśli chcesz stworzyć przestrzeń, która jest zarówno luksusowa, jak i bezpieczna. Wiemy, że chcesz, aby Twój dom był funkcjonalny, ale chcemy również, aby był piękny! Dzięki szklanym schodom możesz osiągnąć obie te rzeczy naraz, a nawet pomogą Ci one zapewnić bezpieczeństwo.

 

b prodotti 16648 relad805210fc789a4f31fcb2f46452a3b8
8896eb95d3e13bd0c344d524b1d28e46

Krawędzie szklanych stopni są ścięte i frezowane ze względów bezpieczeństwa, a górna powierzchnia jest ryflowana, aby nie była śliska. Właściwości antypoślizgowe stopni szklanych uzyskuje się również w inny sposób- poprzez wykonanie w stopniach schodów wzorów antypoślizgowych. Nakłada się je metodą sitodruku lub przez piaskowanie. Powtarzający się wzór geometryczny naniesiony na tafle szkła poprawia bezpieczeństwo podczas korzystania z nich i podnosi walory estetyczne całej konstrukcji.

Schody szklane to nie tylko estetyka

Nie mamy wątpliwości, że szklane schody to nowy „must have”. Są one nie tylko doskonałym sposobem na dodanie czegoś do Twojej przestrzeni, są również ergonomiczne i pasują do każdego stylu wystroju.

To dlatego, że są wykonane ze stalowej ramy, więc nie musisz się martwić, że będą zbyt ciężkie lub nieporęczne. Możesz również dostosować je w dowolny sposób, czy chcesz schody zabiegowe, proste, spiralne czy półkowe. A może coś bardziej unikalnego? Nie ma problemu!!! Nasi projektanci pomogą Ci zrealizować Twoją wizję tego rodzaju schodów, jakakolwiek by ona nie była!

escada de vidro casa em winchester inglaterra pelos arquitetos do ar design 608x531 1

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Szklane Podłogi

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517