SZKLANE PODŁOGI

SZKLANA PODŁOGA

Szklana podłoga jest często stosowana w różnych miejscach, w tym w sklepach i restauracjach. Podłogi szklane to także doskonałe rozwiązanie dla hal wystawowych i salonów, a także innych miejsc użyteczności publicznej. Jeśli chcesz, żeby twój dom nabrał charakteru, szklane podłogi mogą to zapewnić. Wielowarstwowe szkło bezpieczne to materiał, który wykorzystujemy do realizacji podłóg szklanych. Ten rodzaj szkła chroni nas przed uderzeniami, spadającymi przedmiotami, ogniem oraz hałasem. Konstrukcja podłogi szklanej zależy przede wszystkim od miejsca zastosowania, sposobu podparcia, a także kształtu i proporcji pomiędzy długością i szerokością boków tafli szkła.

4e95bee1da21c8523e5795a8f700ed23
bc26a6cfc57dc7748f6ac2550daf3e7a

Montaż szklanych podłóg

Składa się z zamontowania trzech tafli wielowarstwowego i laminowanego szkła. Tafle są rozdzielone wytrzymałą folią PVB. Dzięki niej konstrukcja jest trwała i w razie uszkodzenia, szkło pozostanie na miejscu. Do szklanych podłóg wybieramy szkło hartowane lub pół hartowane, w zależności od umiejscowienia podłogi. Ponieważ wytrzymałość szkła zależna jest od tego, czy dana podłoga jest podłogą nośną na piętrze, czy podłogą w domu parterowym. Uwzględniając proporcje szkła i sposób podparcia podłogi, dobieramy grubość szkła. Przyjęte zostało, że nacisk na tafle nie powinien być większy niż 500kg. Każdą szklaną szybę szlifujemy i polerujemy w celu usunięcia karbów, co niweluje ryzyko uszkodzenia podłogi podczas użytkowania. Wierzchnia powierzchnia jest hartowana, dostępna w wykończeniu matowym lub błyszczącym. Możemy również wykorzystać szkło barwione, co doda całej realizacji oryginalności. Podczas montażu takiej podłogi istnieje możliwość zainstalowania podświetlenia LED.

Nad całym projektem czuwa inżynier, który ma specjalne kwalifikacje. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu z naszymi pracownikami w celu wykonania wyceny.

Do jakich pomieszczeń pasuje szklana podłoga?

Jeśli chodzi o nieruchomości typu hotel, bank czy biuro to szklana podłoga, w każdym miejscu będzie wyglądać dobrze. We wnętrzach mieszkalnych dobrze sprawdzi się w sypialni, przedpokoju czy salonie. Wprowadzi więcej światła do pomieszczenia i nada charakteru. Obiekty komercyjne też coraz częściej wybierają szklane podłogi do swoich wnętrz. Dobrym przykładem są galerie handlowe, które wykorzystują ten typ podłogi, by podnieść prestiż i przyciągnąć klientów. Dopasowanie szklanej podłogi do pomieszczenia nie jest trudnym zadaniem, jeśli wykonuje to doświadczona osoba. W naszej firmie możesz korzystać z pomocy osób wykwalifikowanych i dobrać rodzaj szkła, jaki będzie odpowiadał twoim gusta.

piso devidro1
piso em vidro 372935
1

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Szklane Schody

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517