Systemy Fasadowe

Systemy Fasadowe MC WALL

 

Dzięki systemowi MC Wall oferujemy nowoczesne rozwiązanie w zakresie konstrukcji ścian osłonowych.
System ten przeznaczony jest do złożonych i prostych kształtów, a jego podstawą są konstrukcje fasadowe: MC Passive, MC Passive+, MC Glass oraz rozwiązania MC Fire.
MC Wall daje szerokie możliwości zabudowy, do których należą okna równoległe (MC PW) oraz okna dachowe (MC RW). Szerokość wizualna słup-rygiel wynosi 55 mm.
Ściana osłonowa składa się z pionowych słupów i poziomych rygli połączonych ze sobą za pomocą nierdzewnych kołków rozporowych; 2 łączniki po 6 szt. ze stali nierdzewnej na węzeł zapewniają bardzo wysoką nośność połączenia słup-rygiel, zarówno w płaszczyźnie parcia wiatru, jak i w płaszczyźnie obciążenia wypełnienia; nie koliduje to z możliwością zastosowania tradycyjnych wsporników rygli lub mocowania ich tylko wkrętami od frontu. W zależności od potrzeb dostępna jest szeroka gama słupów i rygli w zależności od wymagań statycznych, natomiast izolatory mogą być budowane w zależności od grubości wypełnień.

ULOTKA MC Wall

9 1

Specyfikacja produktu

SYSTEMMATERIAŁGŁĘBOKOŚĆ SŁUPKÓWGŁĘBOKOŚĆ RYGLIGRUBOŚĆ WYPEŁNIENIASZTYWNOŚĆ SŁUPÓWSZTYWNOŚĆ RYGLIAKUSTYKA
MC WALLaluminium10 - 326 mm10 - 294 mm0 - 89 mm10.2 - 4092 cm47 - 1831.1 cm445 (-2, -5) dB
21 1
1 2

Systemy Fasadowe MC Passive +

MC Passive + to nowoczesny system słupowo-ryglowy przeznaczony do projektowania ścian osłonowych o prostych i złożonych kształtach o najwyższych właściwościach termoizolacyjnych.

Jest bazową konstrukcją MC Wall, ale ze zwiększoną izolacyjnością termiczną poprzez zastosowanie nowego izolatora z innowacyjnych materiałów, uzyskując jeszcze lepszy wynik współczynnika przenikania ciepła – Uf od 0,6 W/m2K.

Produkt charakteryzuje się jednymi z najwyższych parametrów technicznych wśród aluminiowych systemów fasadowych dostępnych na rynku, doskonale spełniając potrzeby budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Szerokość wizualna słup-rygiel: 55 mm. Dostępna szeroka gama słupów i rygli dostosowana do wymagań statycznych. Szeroka gama ozdobnych listew maskujących pozwala nadać elewacji nowoczesny i indywidualny wygląd! Możliwość gięcia profili w obu płaszczyznach oraz malowania proszkowego według palety RAL.

ULOTKA MC PASSIVE +

1 6
2 4

Specyfikacja produktu

SYSTEMMATERIAŁGŁĘBOKOŚĆ SŁUPKÓWGŁĘBOKOŚĆ RYGLIGRUBOŚĆ WYPEŁNIENIASZTYWNOŚĆ SŁUPKÓWSZTYWNOŚĆ RYGLIAKUSTYKA
MCP+aluminium10 - 326 mm10 - 294 mm25 - 79 mm10.2 - 4092 cm47 - 1831.1 cm445 (-2, -5) dB

Systemy Fasadowe MC GLASS

W MC Glass wierzymy, że szklane fasady powinny być równie łatwe w montażu, jak i w wyglądzie. Dlatego też opracowaliśmy system ścian osłonowych MC Glass. Jest to system fasady półstrukturalnej, która od zewnątrz tworzy płaską powierzchnię bez widocznych profili aluminiowych. System ściany osłonowej MC Glass nie posiada żadnych zewnętrznych elementów aluminiowych, od zewnątrz widoczne są jedynie szklane wypełnienia oddzielone szczelinami z silikonu strukturalnego. W pakietach szklanych wyprofilowane są specjalne kieszenie i rynienki, w które wkładane są płyty montażowe, za pomocą których mocowane są do ramy ściany osłonowej.
Szerokość wizualna słupów-rygli wynosi 55 milimetrów. W celu dostosowania do wymagań statycznych dostępna jest szeroka gama słupów i rygli.
MC Glass posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne (UF od 0,66 W/2k), co uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów izolacyjnych.

ULOTKA MC GLASS

2 2
4 8
5 5

Specyfikacja produktu

SYSTEMMATERIAŁGŁĘBOKOŚĆ SŁUPKÓWGŁĘBOKOŚĆ RYGLIGRUBOŚĆ WYPEŁNIENIASZTYWNOŚĆ SŁUPKÓWSZTYWNOŚĆ RYGLI
MC GLASSaluminium10 - 326 mm10 - 294 mm30 - 89 mm10.2 - 4092 cm47 - 1831.1 cm4
2 2

Fasada modułowa

Systemy fasadowe przeznaczone do wykonywania pionowych elewacji zewnętrznych o podwyższonej izolacyjności termicznej. Składa się z prefabrykowanych segmentów w postaci ram wykonanych z profili aluminiowych z wypełnieniem szklanym (lub innym materiałem) i montowanych na miejscu budowy z uszczelnieniem połączeń odpowiednimi uszczelkami z EPDM.

Segmenty mogą być wykonane jako pojedyncze lub podwójne (ze słupkiem środkowym) – zmniejszenie ilości segmentów oszczędza całkowity czas montażu. System przewiduje możliwość montażu w głębi profili elewacyjnych po wewnętrznej stronie przeszklenia, systemów ochrony przeciwsłonecznej takich jak żaluzje i rolety. W celu podniesienia parametrów wytrzymałościowych profili istnieje możliwość ich wzmocnienia płaskownikami i kształtownikami aluminiowymi lub stalowymi wprowadzonymi do komór profili; wymiary tych komór są dobrane do stosowania ogólnie dostępnych standardowych płaskowników i kształtowników. Wysokie parametry szczelności uzyskano dzięki uszczelkom EPDM; uszczelki wewnętrzne przy przeszkleniach (dobrane zgodnie z tabelą przeszklenia); uszczelki dylatacyjne przy połączeniach tworzą 4 bariery uszczelniające. Wysoką izolacyjność termiczną zapewniają przekładki termiczne profili o długości 42 mm wykonane z Poliamidu (lub Norilu); przestrzeń w profilach pomiędzy.

ULOTKA FASADA MODUŁOWA

Specyfikacja produktu

SYSTEMMATERIAŁSZEROKOŚĆ WIDOCZNA PROFILISZEROKOŚĆ PROFILI ŚRODKOWYCHSZEROKOŚĆ SPECJALNEGO PROFILU RYGLAGRUBOŚĆ SZKLENIAIZOLACJA TERMICZNA UF
MSaluminium75 mm (po montażu) dla profili pionowych 85 mm (po montażu) dla profili poziomych75 mm55 mm6 - 60 mmod 1.09 W/m2K
sytemy fasadowe

Systemy Fasadowe MC PW PARALLEL WINDOW

Okno MC PW to okno fasadowe, które znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie eleganckiego i jednolitego wyglądu fasady całoszklanej. Wykonane jest w systemie trzykomorowym i może być stosowane z dodatkowymi elementami izolacyjnymi.
W systemie MC PW występują 3 poziomy uszczelnienia — zewnętrzny, centralny i wewnętrzny, dzięki czemu konstrukcja charakteryzuje się wysokimi parametrami szczelności. Skrzydło jest ukryte w ramie okna — skrzydło niewidoczne od wewnątrz.
Możliwość szklenia pakietem dwukomorowym — szklenie listwami przyszybowymi montowanymi od zewnątrz; listwy są zatrzaskiwane i dodatkowo przykręcane do zewnętrznej komory skrzydła. Przesuwanie skrzydła na zewnątrz odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanych nożyc; układ i ilość nożyc zależy od wielkości skrzydła okiennego i ciężaru szyby; nożyce umożliwiają zastosowanie okuć obwiedniowych i punktów ryglowania odpowiednich do wielkości, co wpływa na szczelność otwierania okna.
Otwieranie ręczne za pomocą 2 przeciwnie położonych klamek lub elektryczne za pomocą specjalnie przystosowanych siłowników. MC PW to typ okna, który pozwala na optymalne przewietrzenie pomieszczenia. Ponieważ skrzydło wystaje na zewnątrz, powietrze swobodnie przepływa w obu kierunkach: do wewnątrz i na zewnątrz. Takie rozwiązanie jest optymalne dla cyrkulacji powietrza i korzystniejsze dla komfortu niż tradycyjne okna.
Istnieje również możliwość wykonania okien MC PW jako okien uchylnych, wychylonych na dole na zewnątrz. Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala na zachowanie jednolitego charakteru przy otwartym oknie; przy odsunięciu od elewacji tworzy intrygujący efekt architektoniczny.

ULOTKA MC PARALLEL WINDOW

3 2
9 2

Specyfikacja produktu

SYSTEMMATERIAŁGŁĘBOKOŚĆ OŚCIEŻNICYGŁĘBOKOŚĆ SKRZYDŁAGRUBOŚĆ SZKLENIATYPY OKIENTYP SZKLENIA
MC PWaluminium/poliamid117 mm98 - 115.3 mm24 - 49 mmrównolegle-odstawne / wychylnystruktura, listwa szkląca
15

MC RW okno dachowe

Czy wiesz, że okno dachowe MC RW to rozwiązanie oparte na systemie MC WALL? Konstrukcja MC RW przeznaczona jest do projektowania klap wentylacyjnych. Ten typ okna przeznaczony jest do montażu na dachach o kącie nachylenia od 5° do 75°. Okno dachowe MC RW wyposażone jest w skuteczny system odwodnienia i wentylacji związany z systemem słupowo-ryglowym systemu MC WALL, ukrycie zawiasów wewnątrz profili zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Konstrukcja MC RW dostosowana jest do szerokiej gamy zamykaczy stosowanych na rynku. Wymiary okna w badanych konstrukcjach:
  • 2120 x 1120 mm – maksymalna powierzchnia szyby całkowitej wynosi 1,9 m2 (przy tym wymiarze możliwe jest zastosowanie szyby o konstrukcji 6 ESG/16/442)
  • 1970 x 2070 mm – maksymalna łączna powierzchnia szyby wynosi 3,48 m2.
Waga okna ograniczona jest parametrami technicznymi zastosowanych mechanizmów otwierania oraz zawiasów i może wynosić do 150 kg. Konstrukcja MC RW dostosowana jest do szerokiej gamy samozamykaczy stosowanych na rynku. System trzykomorowy jest izolowany termicznie, co pozwala na zastosowanie dodatkowych elementów izolacyjnych dla zwiększenia izolacyjności termicznej konstrukcji. ULOTKA MC RW
44

Specyfikacja produktu

SPECYFIKACJAMATERIAŁGŁĘBOKOŚĆ OŚCIEŻNICYGŁEBOKOŚĆ SKRZYDŁAGRUBOŚĆ SZKLENIATYP OKIENTYP SZKLENIA
MC RWaluminium/poliamid87 mm81 mm28 - 46 mmokno dachowelistwa szkląca
45 1

SLIDING SHUTTERS

Kiedy projektujesz swój dom, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które sprawią, że przestrzeń będzie wyjątkowa i funkcjonalna. Jednym z tych elementów są żaluzje przesuwne. Te osłony okienne to system ruchomych rolet zewnętrznych przeznaczonych do ochrony przed słońcem. Żaluzje te, oprócz oczywistej funkcjonalności, wzbogacają również efekt wizualny naszej konstrukcji. Różne kształty lameli i prowadnic szynowych systemu żaluzji przesuwnych pozwalają na zaprojektowanie i stworzenie indywidualnych rozwiązań dla praktycznie wszystkich rodzajów elewacji i ich wymagań. Ramy i profile żaluzji przesuwnych wykonane są z aluminium. Profile mogą być stałe lub ruchome. Różnorodność materiałów i kształtów pozwala na stworzenie projektu odpowiadającego każdym gustom. ULOTKA SLIDING SHUTTERS
16
47

Specyfikacja produktu

SYSTEMMATERIAŁDOSTĘPNE WYMIARYKĄT NACHYLENIA
SLIDING SHUTTERSaluminium84 mm-
46
17

SUN PROTECTION

Sun Protection jest to system fasadowych, aluminiowych osłon przeciw słonecznych stosowany na elewacjach, na ścianach słupowo-ryglowych, regulujących dopływ światła do wnętrz i zapewniających wyższą wydajność energetyczną budynku. Lamele systemy Sun Protection dostępne są w dwóch kształtach: – o przekroju eliptycznym (dostępne wymiary 100, 150, 158, 200, 250, 270, 300, 350) – o przekroju prostokątnym (dostępne wymiary 150, 200, 300). Dostępne w dwóch opcjach: – wsporniki stałe, o kącie nachylenia 0, 14, 15, 30, 45, 60, 75 – lamele ruchome posiadają możliwość płynnego sterowania ręcznego lub za pomocą siłowników w zakresie od 0o do 90o; system umożliwia także stosowanie automatyki pogodowej oraz inteligentnego sterowania systemem. Konstrukcja systemu lameli SUN PROTECTION przewiduje możliwość zamontowania fotowoltaicznych ogniw perowskitowych. System net ma możliwość pionowego, jak i poziomego montażu, bezpośrednio na elewacji budynku. SUN  PROTECTION daje możliwość montażu nie tylko na ścianach prostych, ale również w załamaniach elewacji. Wszystkie komponenty osłon aluminiowych charakteryzuje wysoka wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Fasadowe osłony przeciwsłoneczne zmieniają wygląd fasady, nadając jej ciekawy i nowoczesny charakter. Posiadają ogromny potencjał kreowania nowoczesnego i wyrazistego wizerunku zewnętrznego budynku. Ulotka Sun Protection
49
48

Specyfikacja produktu

SYSTEMMATERIAŁDOSTĘPNE WYMIARYKĄT NACHYLENIA
Sun Protectionaluminium100, 150, 158, 200, 250, 270, 300, 350 mm0°, 14°, 15°, 30°, 45°, 60°, 75°

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517