Balustrada Szklana Na Listwach

Balustrada szklana na listwach

Przeznaczone do montażu na balkonach, tarasach, klatkach schodowych. W konstrukcji tego typu nie ma żadnych słupków, ani dodatkowych mocowań, co nadaje jej designerski wygląd. Balustrady na listwie Zazwyczaj są wybierane do nowoczesnych wnętrz i budynków. Dodatkowo aluminium ma bardzo dobre właściwości antykorozyjne. Dzięki czemu wykonane z niego balustrady nierdzewne z wysokiej jakości stali nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji i są wyjątkowo trwałe. Stosujemy w nich szkło hartowane które jest odporne na wszelkie zadrapania i rysy – w różnych wariacjach kolorystycznych: bezbarwne, mleczne, barwione.

2 2
2 3

Balustrada samonośna szklana

Projektanci i architekci coraz częściej używają w swoich projektach samonośnych balustrad szklanych. Zapewniają one pełne wykorzystanie naturalnego światła słonecznego, brak zacienień i wyjątkowe połączenie części mieszkalnej z krajobrazem. Lekkość i przejrzystość, jaką daje szkło, pozwala na idealne wkomponowanie elementów zabezpieczających balkon, taras lub schody w całość projektu. Dodatkowo nowoczesny charakter takiego rozwiązania sprawia, że dotąd mało atrakcyjne elementy architektoniczne mogą stać się wyjątkową ozdobą każdego domu. Precyzja wykonania i wysokiej jakości materiał sprawią, że balustrady firmy RAPDACH są niezwykle trwałe i odporne. Każda nasza realizacja jest bezpieczna i spełnia wszystkie podstawowe wytyczne bezpieczeństwa.

Balustrada szklana na listwach - na tarasie

Taras to miejsce, gdzie chętnie spędzamy czas, dlatego balustrada wykonana z bezpiecznego szkła to idealny element zabezpieczający całą przestrzeń. Przy takim rozwiązaniu hartowane tafle szkła montowane są w specjalnie przeznaczonej do tego listwie. Jest to jeden z najbardziej efektownych sposobów montowania balustrady bezbarwnej. W zależności od wybranej techniki tafla szkła w listwie może być montowana tak, aby część aluminiowa była widoczna, dając podstawę całej konstrukcji lub może być zamontowana w schowanej w posadzce listwie, co daje efekt wychodzenia szkła bezpośrednio z podłogi. Całoszklana balustrada nie ogranicza widoczności, co sprawia, że taras wydaje się nie mieć końca. Dzięki swojej odporności na warunki atmosferyczne i praktycznie baraku koniecznych konserwacji szkło staje się wyjątkowo popularne również jako materiał na balustrady tarasowe.

13
4 6

Balustrady szklane samonośne

Tego typu balustrady montowane są z powodzeniem w domach prywatnych, ale również w hotelach, biurowcach czy w budynkach wielorodzinnych. Neutralność szkła sprawia, że jest to materiał, po który chętnie sięgają architekci, deweloperzy i prywatni inwestorzy. Szkło hartowane to materiał w pełni bezpieczny dający co raz to nowe możliwości architektoniczne i projektowe może być stosowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Pamiętajmy, że piękna balustrada to wizytówka naszych pomieszczeń i może stanowić prawdziwą ozdobę każdego budynku jednocześnie być fantastycznym ukoronowaniem całej aranżacji wnętrza.

Montaż Balustrady Na Listwie

Całoszklana balustrada montowana jest w profilach. Są to, szyny, w które wsuwane są tafle szklane. Podłoże, w którym mocujemy aluminiowe profile, może być różnorodne: Np. beton, stal czy drewno. Balustrady samonośne dzięki wytrzymałości materiału możemy montować wewnątrz i na zewnątrz oraz możliwe jest pomalowanie go na dowolny kolor, który klient może wybrać z szerokiej gamy barw z palety RAL. Za pomocą szpilek lub wkrętów mocujemy profile do podłoża, a następnie wsuwamy taflę szkła. Ostatnim krokiem jest pozycjonowanie szkła i założenie specjalnych uszczelek.

xpobrane.png.pagespeed.ic .Kh1OGRCtkk
Listwa U od góry
xpobrane.png.pagespeed.ic .Kh1OGRCtkk
Listwa do boku

Nasze Realizacje

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517