Balustrady Szklane Na Rotulach

OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT ZŁOTEGO LIDERA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ! (1080×1520 px) (1520×1080 px) (1080×1080 px) (Post na Instagram (Portret)) (Post na Instagram (Kwadrat)) (2)

Balustrady na rotulach

Całoszklane balustrady montowane na rotulach to nowoczesne rozwiązanie stosowne w balustradach ze szkła hartowanego i klejonego. Rotule są to śruby wkręcane w boczną część schodów lub w podłogę tarasu czy też balkonu. Nadają bardzo nowoczesny charakter oraz łatwo można je dopasować do każdego rodzaju konstrukcji. Balustrada tego typu najczęściej montowana jest w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Rotule mają najczęściej przekrój okrągły, choć spotyka się również wersje kwadratowe lub prostokątne. W standardzie dostępne są rotule ze stali nierdzewnej z możliwością pomalowania ich proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Uchwyty punktowe mają zwykle średnicę od 30 do 60 mm, montowane są najczęściej do bocznej części schodów za pomocą odpowiednio dobranych kotw chemicznych. 

Balustrada szklana na rotulach

Rozmieszczenie mocowań dobiera się każdorazowo indywidualnie, w zależności od rozmiaru i grubości szyb w balustradzie oraz rodzaju podłoża, do jakiego cała konstrukcja będzie montowana. W zależności od tego, czy barierka ma pochwyt, czy nie dobiera się odpowiednie rotule tak, aby całość była stabilna i bezpieczna dla użytkowników. Takie całoszklane zabezpieczenia schodów, balkonów czy antresoli cieszą się dużą popularnością dzięki swoim zaletą. Pierwszą z nich może być łatwość utrzymania jej w czystości. Właściwości szkła sprawiają, że balustrada jest odporna na porysowania, a zanieczyszczenia usuniemy wilgotną szmatka z odpowiednio dobranym preparatem. Idealny będzie do tego nasz spray, który nie tylko czyści, ale i konserwuje szkło. Dużą zaletą jest też optyczne powiększanie pomieszczenia i przepuszczanie promieni słonecznych przez szkło. Kolejną zaletą jest duża odporność na warunki atmosferyczne. Niezależnie od pogody wasze szklane balustrady zawsze będą się dobrze prezentować

1 5

Dystans rotul może być dwuczęściowy. Regulowany dzięki skręcaniu bądź rozkręcaniu dwóch elementów może zmieniać swoją szerokość np. od 35 do 50 mm. Taki system ułatwia montaż balustrady na nierównych podłożach. Regulacja daje możliwość w pewnym sensie zniwelowania nierówności na schodach oraz drobnych nierówności szkła powstałych podczas hartowania. Taki system pozwala idealnie dopasować między sobą górne krawędzie naszych szyb. Dystans może być też jednoczęściowy – nieregulowany. Nie posiada on żadnej regulacji, wskutek czego odległość między szybą a podłożem nie może ulec zmianie

16 1

Barierka szklana na rotulach

Balustrady szklane na rotulach mogą być montowane we wnętrzach jak i na zewnątrz. Doskonale sprawdzają się jako nowoczesne rozwiązanie zabezpieczające balkony i tarasy w budownictwie wielomieszkaniowym i w nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej. Można je dopasować do każdego rodzaju schodów, a zastosowanie różnych wzorów zamocowań i różnej barwy szkła daje nam bardzo dużo możliwości stworzenia barierki idealnie dopasowanej do wnętrza. Przy balustradach, w których mocowanie jest ograniczone do minimum łatwo wyeksponować piękno schodów i całego pomieszczenia. W elewacjach zewnętrznych takie rozwiązanie pozwala na nie wprowadzanie kolejnego koloru i faktury do całej kompozycji. Ponieważ szkło jest neutralne i doskonale komponuje się z różnymi materiałami możemy dopasować je praktycznie do wszystkich faktur i każdej palety kolorystycznej.

240433477 879806789613449 4702435184536679411 n
56958837 1241242362700069 4928325043243500660 n

Szkło na rotulach

Stabilne i wytrzymałe szkło to podstawa, jeśli chodzi o ten rodzaj barierek. Całoszklana balustrada powinna powstać ze szkła hartowanego i klejonego, co sprawi, że cała konstrukcja będzie bezpieczna. Warto wiedzieć, że szkło hartowane w przypadku rozbicia rozsypuje się na tępe drobne kawałki, a szkło klejone po uszkodzeniu pęka, ale jego fragmenty pozostają na folii. Ważne, by zwrócić uwagę również na grubość szkła. Powinno być ono dobrane do wysokości, szerokości oraz rodzaju balustrady. Ostatnim elementem jest poręcz, która doda stabilności całej konstrukcji. Nie jest ona konieczna, jednak warto o niej pamiętać. Nasza firma oferuje szkła bezbarwne, jak i barwione, więc każdy klient znajdzie dla siebie odpowiednią balustradę. Jeśli interesują was inne rodzaje balustrad, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na balustrady szklane na listwie i ze stali nierdzewnej.

Nasze Realizacje

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517