Balustrady szklane firmy Rapdach

Balustrady na rotulach

Balustrady na listwie

Balustrady na słupkach

Balustrady na spigotach

balustrada perforowana
Balustrada Szklana

Szklane balustrady cechują się lekkością, elegancją i wytrzymałością. Błędem jest myślenie o szkle jak o kruchym materiale. Poprawnie zamontowana balustrada będzie wysoce odporna na uszkodzenia, a proces hartowania oraz klejenie szyb sprawi, że balustrady będą bezpieczne i w przypadku uszkodzenia tafla szkła nie rozsypie się, a pozostanie na swoim miejscu nie narażając nas na niebezpieczeństwo.

Balustrady poza bezpieczeństwem muszą być dopasowane do stylu panującego w domu. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta jesteśmy w stanie stworzyć każdą balustradę zgodną z prawem budowlanym i jego normami. Szklana balustrada nadaje pomieszczeniu lekkości, otwiera całą przestrzeń i optycznie ją powiększa. Nie powoduje zacienień i doskonale współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrza, a odpowiednio dobrane detale pozwolą podkreślić charakter balustrady.

Balustrady Szklane - Sposób Montażu

Balustrady szklane muszą być solidnie zamontowane ze względu na bezpieczeństwo. Rodzaj wybranych mocowań zależy od preferencji klienta. Nasza firma oferuje różne uchwyty punktowe oraz kilka różnych metod osadzania balustrad szklanych. Do montażu możemy użyć rotul, czyli śrub wkręcanych w boczną część schodów lub w podłogę tarasu czy też balkonu. Nadają one bardzo nowoczesny charakter oraz łatwo można je dopasować do każdego rodzaju konstrukcji. Za pomocą uchwytów montuje się szkło na balustradach, antresolach, schodach, tarasach tworząc nowoczesne wykończenie. Bogata oferta pozwala na wybór najlepszego wzoru.

Następnym sposobem montażu może być osadzenie tafli szkła na profilu aluminiowym, który możemy ukryć, wpuszczając go w podłogę, co daje efekt szklanej tafli wychodzącej prosto z podłogi. Tego typu wykonanie stosuje się zazwyczaj w nowoczesnych wnętrzach i budynkach. Poza tym, aluminium w przeciwieństwie do metalu nie koroduje, nie wymaga więc praktycznie żadnej konserwacji. Kolejny solidny i bezpieczny sposób montażu to słupki. Jeśli zamocujemy je od góry balkonu, czy tarasu, wtedy balustrada będzie biegła równo z linią całej konstrukcji. Możemy również przymocować je do bocznych ścianek, powiększą przestrzeń użytkową balkonu, lub też poszerzą światło klatki schodowej. Wszystkie elementy możemy pomalować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, co daje naszym klientom możliwość personalizacji każdej balustrady.

 
307941231 408571318023982 8099306839930089274 n
15
Balustrada Szklana, a schody

Odpowiednie dopasowanie do wnętrza Twojego domu i rodzaj schodów, nowej szklanej balustrady to podstawowe warunki udanego projektu. Polskie prawo precyzuje, że do balustrady szklanej należy wybrać szkło ESG lub VSG, zwiększy to wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji. Ważne, by pamiętać też o wysokości balustrady, która powinna wynosić minimum 90 cm od powierzchni chodzenia w przypadku budynków jednorodzinnych, a już 110 cm w budynkach użyteczności publicznej takich jak galerie handlowe, szkoły czy urzędy. W zależności od upodobań klientów możemy zaproponować kilka rodzajów mocowań oraz koloru szkła i jego transparentności. Takie zabiegi sprawią, że balustrada będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Do nieoczywistych pomieszczeń, biur, restauracji czy hoteli możemy użyć szkła tłuczonego bezpiecznego, co doda trochę ekstrawagancji. Szkło wkomponuje się prawie w każdy styl i będzie współgrało z wieloma materiałami. Transparentne szkło, dzięki przepuszczaniu promieni słońca doświetli i powiększy pomieszczenie. Szklane balustrady wykonywane są na wymiar, więc mogą zostać zamontowane nawet w trudno dostępnych miejscach. 

Szklane Balustrady Schodów Wewnętrznych

To nowoczesne rozwiązanie, na które coraz chętniej decydują się firmy, deweloperzy i indywidualni klienci. Dlatego w naszej ofercie nie mogło ich zabraknąć. Szklane balustrady są często brane za niebezpieczne, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci. Nic bardziej mylnego. Szklana tafla to jednolita powierzchnia, bez tralek i prześwitów co wydaje się bardziej bezpieczne w kontakcie nawet z małymi dziećmi. Dodatkowo w takich realizacjach stosowane jest szkło bezpieczne, hartowane i laminowane, wyposażone w dodatkową folię zabezpieczającą umieszczoną wewnątrz tafli. Takie balustrady, pomimo że wykonane są ze szkła i wydają się lekkie i kruche, są wyjątkowo wytrzymałe. Zawsze jest to konstrukcja spełniająca określone wymogi i parametry gwarantujące bezpieczeństwo. Jeżeli chcemy utrzymać atrakcyjny wygląd balustrady, zalecamy regularne czyszczenie i konserwacje. Warto w tym celu użyć naszego dedykowanego sprayu do czyszczenia i konserwacji balustrad szklanych.

119859756 4598223593551915 7182238760722295172 n
1
Balustrady Szklane Zewnętrzne

Balustrada szklana zewnętrzna, to tak samo popularne rozwiązanie jak zastosowanie szkła i stali we wnętrzach. Balkony, tarasy oraz elewacje nowoczesnych bloków wielorodzinnych zyskują nowe oblicza dzięki tym nowoczesnym materiałom. Bryła budynku ze szklanymi balustradami wydaje się lżejsza i delikatniejsza. Otoczony przeźroczystymi taflami szkła taras lub balkon sprawia wrażenie większego i lepiej połączonego z otaczającą go przestrzenią. Szklane balustrady nie zacieniają i pozwalają na optymalne doświetlenie tarasu, balkonu i wnętrza domu. Dodatkowo, są to materiały wytrzymałe na warunki atmosferyczne więc doskonale nadające się do zastosowania na zewnątrz.

Balustrady Balkonowe Szklane

Nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej, to nie tylko otoczenie tarasów i schodów zewnętrznych, ale również wyjątkowo efektowne balustrady balkonowe. Dzięki przeźroczystościom sprawiają, że teren balkonu płynnie przenika się z widokami na zewnątrz. Nie ogranicza przestrzeni balkonu i pozwala na pełne wykorzystanie naturalnego światła. To jeden z lepszych sposobów na wykończenie tak zwanych balkonów francuskich, w których tafla szkła zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo, tworząc jednocześnie przestronną i jasną przestrzeń.

3 4

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517