Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego.

Obecnie ceny prądu ciągle idą do góry. Z roku na rok cena za 1kW podnosi się, a użytkownicy nie mają na to żadnego wpływu. W ciągu całego roku koszt korzystania z energii elektrycznej dostarczanej z sieci jest znaczny dla każdego gospodarza. Warto więc zastanowić się nad stworzenie fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego. Energię elektryczną będziesz mógł pobierać z odnawialnego źródła energii, jakim jest energia słoneczna. Wybierając panele fotowoltaiczne do domu, możesz być pewny, że niedługim czasie koszt całej instalacji zwróci się, a Ty będziesz niezależnym dostawcą prądu dla swojego domu. Sprawdź, jakie instalacje fotowoltaiczne możesz zamontować w swoim mieszkaniu oraz jakie dofinansowanie możesz uzyskać montując panele Soluxtec w swoim gospodarstwie.
Wizualizacja L elewacja
solgro fotowoltaika odnawialne zrodla energii plock 1

Jaka instalacja fotowoltaiczna do domu jednorodzinnego?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaką wybrać instalację fotowoltaiczną do swojego domu. W Internecie można znaleźć mnóstwo opinii osób, które zdecydowały się na dany model instalacji. Tworząc jednak swój dom, warto wiedzieć, że jest to indywidualny temat do omówienia z fachowcem. Do stworzenia instalacji niezbędne jest podanie wykonawcy metrażu domu oraz informacji o urządzeniach elektrycznych jakie posiadasz w wyposażeniu. Nasi pracownicy Rapdach chętnie udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji w zakresie tworzenia instalacji fotowoltaicznych. Jeżeli chcesz korzystać z energii pozyskiwanych z odnawialnych źródeł, poznaj wszystkie zalety i wady poszczególnych instalacji. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić na przykładowej instalacji fotowoltaicznej.

Instalacja typu On Grid.

Do sieci energetycznej podłącza się instalację On Grid . Specjalne okablowanie służy do podłączenia instalacji do sieci. Kable zmiennoprądowe wędrują z falownika do rozdzielni niskiego napięcia. Kable zmiennoprądowe wędrują z falownika do rozdzielni niskiego napięcia. Taki rodzaj instalacji może być wykonany w momencie, gdy rozdzielnia jest w stanie odebrać całą wytworzona energię z instalacji fotowoltaicznej. Energia elektryczna, jaka została wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną, w pierwszej kolejności zasila cały dom i wszystkie urządzenia, z jakich korzystasz na co dzień. Następnie nadmiar wytworzonej energii zostaje przesłany do sieci energetycznej. W momencie, kiedy na dworze panuje niekorzystna aura i nasza instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie zasilić wszystkich urządzeń domowych, energia elektryczna wcześniej oddana do sieci energetycznej może zostać pobrana i wykorzystana w Twoim domu. Należy jednak pamiętać, że każda oddana do sieci energetycznej 1 kWh zostanie odebrana jedynie w wysokości 0,8kWh. Jeżeli w dalszym ciągu jest to niewystarczające do zasilania urządzeń elektrycznych w naszym domu, różnica jest wyrównywana przez sieć energetyczną. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które w dalszym ciągu chcą zostać podpięte do sieci energetycznej. Warto jednak zwrócić uwagę, że w razie jakiejś awarii sieci energetycznej, instalacja fotowoltaiczna zostanie wyłączona dla bezpieczeństwa. Główną zaletą tej instalacji, jest możliwe niska cena, w przeciwieństwie do instalacji Off Grid.
fotowoltaika energia sloneczna nowy targ solgro 768x510 1

Instalacja Off Grid.

Instalacja fotowoltaiczna Off Grid jest idealnym pomysłem na wykonanie zasilania do domku letniskowego lub domu jednorodzinnego znajdującego się z dala od sieci energetycznej. W tym przypadku, gdy nie jesteś w stanie zużyć wytworzonej energii, nadwyżka prądu powstałego w instalację fotowoltaiczną jest magazynowana w akumulatorach. Główną zaletą tego systemu jest całkowite uniezależnienie się od sieci energetycznej. Instalacja ta idealnie spieszę się również w miejscach, gdzie sieć energetyczna często ulega awarii. Niestety koszt takiej instalacji jest o wiele wyższy niż w przypadku instalacji On Grid.
Cena takiej fotowoltaiki dla domu jest szczególnie związana akumulatorami, których koszt waha się od kilkuset nawet do kilku tysięcy zł. Każdy z takich systemów powinien zostać odpowiednio zaprojektowany. Akumulatory powinny magazynować tyle mocy, aby w 100% mogły one sprostać poborowi energii do zasilenia urządzeń, z jakich korzystasz w domu. Podłączeniem nieplanowanego urządzenia może zakłócić pracę instalacji. Może dojść nawet do uszkodzenia instalacji fotowoltaicznej.
Na co więc warto się zdecydować?
Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie można starać się o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, warto zastanowić się nad wyborem instalacji On Grid, jeżeli oczywiście jest taka możliwość. Niezbędna do tego jest obecność instalacji od dostawców sieci energetycznej nieopodal Twojego domu. Jednak w momencie, kiedy chcesz zmienić coś w swoim domu, nie musisz martwić się o niepożądane awarie.

Instalacja hybrydowa

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak działa hybrydowa instalacja fotowoltaiczna. Okazuje się, że jej działanie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą być niezależne. Kiedy warunki pogodowe są niekorzystne, będziesz mógł pobierać energię elektryczną z sieci energetycznej. Kidy natomiast będzie sprzyjała piękna pogoda, akumulatory podpięte do instalacji hybrydowej będą magazynowały energię, którą w dalszym ciągu będą wykorzystywać do uruchomienia niezbędnych urządzeń w Twoim domu.

fotowoltaika hybrydowa solgro tanio krakow now sacz 768x510 1

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517