Insatlacja Off Grid - Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna Off Grid.

Wiele osób podczas podjęcia decyzji o budowie domu, zastanawia się nad możliwościami, jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie. Okazuje się, że z roku na rok na rynek wchodzą coraz nowsze rozwiązania, dzięki którym można sobie ułatwić życie. Jednym z nich jest coraz bardziej popularna instalacja fotowoltaiczna, dzięki której zyskujesz darmową energię ze słońca. Na rynku możesz znaleźć zestaw fotowoltaiczny Off Grid i On Grid. W zależności od możliwości miejsca, w jakim zamierzasz się wybudować, należy dobrać odpowiedni jej model. Oba rodzaje instalacji opierają się na pochłanianiu energii ze słońca, która następnie dzięki inwerterowi zostaje przemieniona na energię elektryczną, która zasili Twój dom. Energia, jaka powstaje w panelach, wytwarza prąd stały, który następnie w falowniku zostaje zmieniony na prąd zmienny niezbędny do zasilania wszystkich urządzeń. O wiele tańszym wariantem, będzie więc stworzenie instalacji On Grid, która musi być podłączenie do sieci energetycznej. W miejscach daleko oddalonych od skupisk miejskich warto postawić na system fotowoltaiczny Off Grid, który energię elektryczną przechowuje w specjalnych akumulatorach. Akumulatory te podczas niepogody uwalniają energię elektryczną niezbędna na co dzień. Niestety trzeba liczyć się z tym, że koszt stworzenia instalacji jest dość wysoki, a zestaw fotowoltaiczny Off Grid powinien być wyposażony w wysokiej jakości akumulatory. Dzięki temu, że akumulatory potrafią magazynować sporą ilość energii elektrycznej powstałej z promieniowania słonecznego, możesz wykorzystać ją w dni, kiedy słońce nie jest na tyle wydajne, aby zasilić wszystkie urządzenia do codziennej pracy.

panele fotowoltaiczne solgro off grid 768x510 1
solgro fotowoltaika tarnow tania fotowoltaika 2 768x510 1

Zasada działania instalacji fotowoltaicznej Off Grid jest bardzo podobna do zasady działania instalacji fotowoltaicznej On Grid. Różnica między nimi jest wyłącznie taka, że w przypadku On Grid, system fotowoltaiczny podłączony jest do sieci energetycznej najbliższego dostawcy energii w okolicy. Natomiast w przypadku zestawu fotowoltaicznego Off Grid, energia magazynowana jest w akumulatorach. Promieniowanie słoneczne, które dociera do paneli fotowoltaicznych PV w instalacji Off Grid, zostaje zamieniona w prąd stały. Następnie dzięki inwertorowi wyspowemu Off Grid, prąd ten zostaje zamieniony na prąd zmienny, który można wykorzystać w domu.

Zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznych Off Grid.
Główną zaletą korzystania z instalacji fotowoltaicznej Off Grid jest jej wydajność, natomiast cena za wykonanie takiej instalacji jest nieco wyższa, niż w przypadku instalacji On Grid. Instalacja Off Grid jest najlepszym rozwiązaniem w miejscach, gdzie nie ma możliwości podpięcia domu do sieci energetycznej najbliższego dostawcy prądu.
Instalacja fotowoltaiczna jest coraz chętniej wybieranym sposobem na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii, a jej wydajność sięga nawet 25 lat.
Kolejną zaletą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest to, że osoba posiadająca instalacja Off Grid jest niezależna od operatora energetycznego. W momencie, kiedy w całej okolicy brakuje prądu, instalacja fotowoltaiczna Off Grid w dalszym ciągu będzie dostarczała energię elektryczną do zasilenia niezbędnych urządzeń.
Ten model instalacji będzie idealnym pomysłem na zasilanie awaryjne w danym miejscu, gdzie energia elektryczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania danej komórki.
Na sam koniec należy zauważyć, że w momencie, kiedy sieć energetyczna ma awarię, instalacja On Grid przestaje dostarczać prąd elektryczny do danego budynku. Decydując się na instalację fotowoltaiczną Off Grid, możesz być pewny, że nawet podczas awarii sieci energetycznej, praca instalacji fotowoltaicznej w dalszym ciągu będzie przynosiła korzyści dla odbiorcy.

Magazynowanie energii elektrycznej za pomocą instalacji Off Grid.
Decydując się na system fotowoltaiczny Off Grid, musisz wyposażyć cały zestaw fotowoltaiczny w specjalne zespoły akumulatorów. Są one tak zwanym odbiornikiem energii elektrycznej, która w wybranym momencie zostaje przekazana do urządzeń elektrycznych w Twoim domu. Wszystkie akumulatory, jakie wykorzystywane są do instalacji fotowoltaicznych Off Grid, działają na takiej samej zasadzie. W pierwszej kolejności są one naładowane do pełna. Następnie zostają one rozładowane, jednak nie do końca. W akumulatorach dla prawidłowej pracy systemu pozostaje kilka procent energii. Cały proces zapętla się za każdym razem, kiedy wykorzystujesz energię elektryczną do różne urządzenia. Akumulatory te mają swoją wydajność, jednak po kilku latach należy zastanowić się nad ich wymianą ze względu na gorszą pracę.
Instalacja Off Grid najczęściej wybierana jest do miejsc, gdzie nie ma możliwości dostarczenia prądu od dostawcy energii. Najczęściej można ją spotkać w domkach letniskowych, jak również na jachtach, jednak zdarza się także, że możesz je spotkać w domach jednorodzinny. Decydując się jednak na ten model instalacji, należy wcześniej skonsultować się z doświadczonymi osobami w tej dziedzinie. Wykwalifikowani konsultanci pomogą Ci wybrać odpowiedni akumulator o pojemności, która spełnij Twoje oczekiwania. Podpowiedzą Ci oni, jakie panele fotowoltaiczne wybrać do instalacji Off Grid, aby były wydajne i przynosiły najwięcej korzyści. Pomimo tego, że cena instalacji fotowoltaicznej Off Grid jest dość wysoka, przyniesie ona same zyski dla osób, które z niej korzystają.

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517