Balustrada Szklana Na Słupkach

Balustrady szklane na słupkach

Jednym z popularnych systemów mocowań jest mocowanie na słupkach stalowych. Podobnie jak w przypadku rotul, dostępne są różne typy takich rozwiązań. Aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo do montażu używamy rozwiązań najwyższej jakości, które wykonane są z trwałych materiałów. Jako producent czuwamy nad jakością prac na każdym ich etapie: od tworzenia projektu, poprzez produkcję poszczególnych elementów, aż po montaż w domu klienta. Walory estetyczne to jedno, ale najważniejszą funkcją barierki jest funkcja ochronna. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów stosujemy tylko najwyższej jakości materiały. Wykonujemy je ze szkła najwyższej jakości, posiadającego wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Słupki do balustrady szklanej - rodzaje

Słupki do balustrady dostępne są w wielu modelach. Wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej AISI 304 i kwasoodpornej AISI 316 gwarantują bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonania. Dostępne są w dwóch kształtach: okrągłym i kwadratowym oraz w dwóch rodzajach wykończenia słupków: satynowym i polerowanym. Słupki są bardzo łatwe w montażu, a jednocześnie solidne i bezpieczne. Dają gwarancję stabilności całej konstrukcji. Są praktyczne i uniwersalne, pasują niemal do wszystkich rozwiązań architektonicznych i typów konstrukcji. W naszej ofercie dostępne są również słupki przeznaczone do montażu tafli szklanych z poręczą, która może być drewniana lub ze stali nierdzewnej. Są to elementy, które w prosty sposób możemy dopasować do oczekiwanego stylu.

1 1

Gotowe balustrady szklane na słupkach

To elementy bardzo łatwe w montażu, a jednocześnie bardzo bezpieczne i solidne. Bez trudu zamontowane do powierzchni balkonu lub jego czoła będą stabilną i efektowną bazą nowej szklanej balustrady. Takie rozwiązanie daje gwarancję stabilności całej konstrukcji i jej trwałości. Balustrada montowana na słupkach może być łączona ze szkłem bezbarwnym, mlecznym lub barwionym. 

4 7

Balustrada szklana na słupkach podsumowanie

Balustrady na słupkach To prosty, ale bardzo skuteczny sposób montowania tafli szklanych. W zależności od wybranego sposobu możemy zwiększyć lub zmniejszyć ogrodzoną przestrzeń. Wybierając wersję okrągłą, łatwiej dopasujemy całość do bardziej klasycznych wnętrz, a łącząc szkło ze słupkami kwadratowymi, uzyskamy bardziej nowoczesną konstrukcję. Również możliwość wykonania poręczy lub rezygnacja z niej daje nam sporo możliwości stworzenia zestawu idealnie dopasowanego do potrzeb klienta. Sprawdź również balustrady szklane na rotulach.

2 1

Montaż Balustrady Na Słupkach

Choć mogłoby się wydawać, że montaż balustrady jest trudny i może być wykonany tylko przez profesjonalistów, to wbrew pozorom nie jest to aż tak wymagające zadanie. Wystarczy się do tego dobrze przygotować. Z uwagi na obszerność zagadnienia posiadamy dokładną instrukcję montażu na naszej stronie. Po złożeniu zamówienia, nasza firma wyśle na podany adres gotowe elementy do zamontowania balustrady. Na samym początku wybieramy miejsca, w których rozmieszczone zostaną słupki. To one stanowią element nośny całej konstrukcji. Bezpieczeństwo balustrady i jej estetyczny wygląd będzie zależny od tego, jak zamontujemy słupki. W następnej kolejności należy zaznaczyć trzy punkty, w których zostaną umieszczone szpilki kotwione chemicznie stanowiące połączenie z podłożem. Następnie wykonujemy otwory montażowe oraz otwór w elemencie betonowym. 

Taki otwór trzeba oczyścić i wypełnić żywicą polyestrową. Na tym etapie montażu ustawiamy słupki w wyznaczonych miejscach, na pręty zakładamy nakrętki, przekładamy przez otwory w krążkach montażowych. Przy około 20℃ żywica powinna schnąć 45 minut. Po tym czasie należy zdemontować nakrętki oraz słupek, w celu usunięcia zbędnej żywicy z gwintu pręta. Po tym kroku należy ponownie zamontować słupek, dbając o to, aby ustawiony był pionowo. Kiedy będziemy pewni, że słupki są odpowiednio ułożone, należy je przytwierdzić do podłoża za pomocą nakrętek. Tak właśnie przebiega montaż słupków. Po dokładną instrukcję zapraszamy na naszą stronę.

Nasze Realizacje

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517