Okna francuskie - portfenetr

290893002 1093700831555102 5690850708982149536 n
Balkony i okna francuskie

Wykonane są ze szkła bezpiecznego, hartowanego i laminowanego esg/vsg w kolorze dopasowanym do klienta. Balkony francuskie to modne i eleganckie zabezpieczenia drzwi balkonowych bez utraty światła zewnętrznego. Charakteryzują się wysokiej jakości zastosowanymi materiałami, precyzją wykonania i nowoczesnym designem. Stanowią praktyczny, nowoczesny i interesujący detal, który nada się niemal w każdym rodzaju budynku. Nasz balkon sprawdzi się idealnie w salonie, sypialni czy w kuchni, fantastycznie doświetlając każde pomieszczenie. Tego typu balkon pozwoli cieszyć się wspaniałym widokiem i nieograniczonym dostępem światła dziennego. Dzięki takiej ekspozycji pomieszczenie będzie długo rozjaśnione i ogrzane naturalną słoneczną energią.

Rodzaje balkonów francuskich

Balkony francuskie dzielimy na trzy grupy:

Zazwyczaj balustrada francuska montowana jest w ścianie za pomocą kotew. To zaś wiąże się z ingerencją w elewację i warstwę izolacji termicznej budynku. Jeśli zrobi się to nieprawidłowo, mogą pojawić tak zwane mostki termiczne, przez które z pomieszczenia będzie uciekać ciepło. Nieprawidłowy montaż może też prowadzić do szybszego zużycia się ram okiennych, uchwytów, elementów mocowania. Co z kolei może skutkować uszkodzeniem okna. W tym wypadku jednak montaż odbywa się przed położeniem izolacji i elewacji. Dzięki temu wartość izolacji cieplnej nie zostanie obniżona. By jednak uniknąć możliwych błędów, warto zaufać doświadczonym fachowcom. Nasi specjaliści zadbają o to, by montaż szklanej balustrady był dostosowany do rodzaju okna, ale też do konstrukcji muru i tego, z jakiego materiału jest on wykonany. Ważne jest odpowiednie mocowanie, a także dobór odpowiednich łączników (do materiałów słabszych łączniki wkręcane, do słabszych-wbijane), na których będzie się utrzymywać szklana tafla. Powinny one być zabezpieczone przed korozją – ocynkowane lub pomalowane.

157405257 442914533801964 863084015008291249 n
5099b65c71062d5adb611a667f9ed878
Szklane balkony francuskie

Jeśli zależy nam na prostocie i jak największym dostępie światła dziennego, to dobrym wyborem będzie balustrada w całości przezierna. Przeźroczysta szklana tafla będzie całkowicie neutralna dla elewacji, praktycznie niewidoczna z zewnątrz. Nie odciągnie wzroku od detali architektonicznych, po prostu wtopi się dyskretnie w tło. Jeśli jednak chcielibyśmy zachować odrobinę prywatności, możemy zdecydować się na szkło matowe, które zapewni nam komfort bycia niewidocznym z zewnątrz, a jednocześnie nie zaciemni pomieszczenia i nie zablokuje dostępu słońca. Balustrada będzie wówczas stanowić ciekawy detal, który stanie się ozdobą budynku.

Możemy również zdecydować się na szkło barwione, na dowolny kolor. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli zależy nam na oryginalności, chcemy urozmaicić wygląd elewacji, nadać budynkowi nowoczesnego charakteru. Kolejną ważną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, decydując się na szklany balkon francuski, to jakość materiałów, z którego jest wykonany. Szkło używane przez nas jest hartowane, laminowane i dodatkowo klejone, a co za tym idzie, bardzo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju naciski i uderzenia. Jest w stanie wytrzymać napór nawet bardzo dużego obciążenia, czy działania na niego różnego rodzaju sił. Nawet w przypadku stłuczenia nie rozpada się na drobne, ostre i niebezpieczne kawałki, które mogłyby poranić osoby znajdujące się w pobliżu. Tego typu szkło jest używane na przykład w pojazdach, a także w budynkach użyteczności publicznej.

Mówiąc najprościej, okno francuskie to wysokie okno (sięgające najczęściej od sufitu do samej podłogi) i balkonowa balustrada. Przypomina drzwi na balkon, tyle że za tymi drzwiami nie ma płyty balkonowej, na której można by stanąć. Dlatego tak ważna jest balustrada zabezpieczająca przed wypadnięciem, zamontowana od strony elewacji budynku. Portfenetr to atrakcyjny detal architektoniczny, który daje szerokie możliwości aranżacyjne. Pięknie otworzy nam widok, a także będzie ozdobą całego mieszkania, budynku i jego elewacji. Występuje najczęściej w prostej formie (metalowych barierek lub szklanej tafli), dzięki czemu współgra z prostymi, klasycznymi bryłami. Doskonale komponuje się w budynkach o architekturze modernistycznej, a także w nowoczesnych, industrialnych projektach. Balkon francuski pozwala zmienić optycznie proporcje całego budynku. Jego smukłą formę możemy wykorzystać, jeśli chcemy sprawić, aby dany budynek sprawiał wrażenie wyższego.

20210331 155026

Nasze Realizacje

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517