Bramy Segmentowe

UniPRO

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem będą bramy segmentowe UniPro, są to ciepłe bramy, u których współczynnik U jest porównywany ze współczynnikiem, jaki mają okna wielokomorowe. Taką wartość uzyskujemy dzięki systemom uszczelniającym oraz panelom własnej produkcji, które wypełniamy pianką poliuretanową oraz systemom uszczelniającym.
Współczynnik tłumienia dźwięku: Rc=23 dB

Charakterystyka bram segmentowych:

 • skrzydło bramy wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową,
 • konstrukcja z elementów stalowych ocynkowanych
  skrzydło bramy porusza się wzdłuż prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych,
 • brama uszczelniona na całym obwodzie,
 • w dolnym panelu zamontowana uszczelka przylegająca do podłoża,
 • uszczelnienie pomiędzy górnym panelem a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża,
 • panele posiadają zabezpieczenie kształtowe uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch paneli,
 • bramy segmentowe dostępne w wersji ręcznej i automatycznej.
71
72
52

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO:

 • Panele zostały specjalnie wyprofilowane, co uniemożliwia przytrzaśnięcia palców,
 • Linki zostały zabezpieczone, tak by skrzydła bramy w razie uszkodzenia nie opadały,
 • Maksymalne bezpieczeństwo zapewniają zintegrowane sprężyny skrętne,
 • Izolację termiczną i akustyczną zapewnia uszczelnienie obwodowe.
 • Zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia z przeszkodą, zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.
 • Zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej zapewniają fotokomórki (opcja),

Dostępne Wzory

511
+ 0
KOLORÓW Z PALETY RAL
73

UniTherm – super ciepła brama garażowa


Brama UniTherm spełnia rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Współczynniki tych parametrów mają wpływ nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, ale również zachowanie jej walorów estetycznych przez lata.* * 20 tysięcy cykli, to prawie 14 lat sprawnego działania przy 4 cyklach dziennie.

Skuteczna termoizolacja
Brama UniTherm powstała w odpowiedzi na potrzeby budownictwa energooszczędnego. W pełni wykorzystuje właściwości cieplne panelu INNOVO o grubości 60 mm oraz zastosowanych w niej systemów uszczelnień. To więcej zaoszczędzonej energii w domu, ponieważ straty ciepła zostały wyeliminowane w najbardziej newralgicznych miejscach płaszcza bramy. Współczynnik przenikania ciepła panelu wynosi 0,33 W/m2K, co przekłada się na znakomitą termoizolacje całej bramy.

 

Panel INNOVO 60mm

Panel Innovo to unikalna konstrukcja, która pozwala na uzyskanie doskonałej wydajności wymiany ciepła. Jest to również idealna baza na budowę płaszcza. Dzięki specjalnym rozwiązaniom, takim jak system 5-warstwowego gięcia blach, jesteśmy w stanie stworzyć stabilne mocowania między elementami, co zwiększa wytrzymałość konstrukcji.

 1. elastyczna osłona między panelowa
 2. aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony
 3. pięć warstw blachy w miejscu mocowania zawiasów
 4. uszczelnienie między panelowe
 5. ukryty zawias
 6. pianka poliuretanowa
53
54

Funkcjonalność i bezpieczeństwo w standardzie.

Systemy, które składają się na bezpieczną bramę, są zależne od siebie i współgrają z niektórymi częściami konstrukcji. Tak jak wewnętrzne osłony w miejscu łączenia paneli i hamulec bezpieczeństwa. UniTherm wraz z zintegrowanym napędem staje się pionierem technologicznym, który sprawia, że jakość i bezpieczeństwo idą w parze.

55

Dostępne Wzory

56
+ 0
KOLORÓW Z PALETY RAL

Prime

Idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych budynków, których właściciele chcą zadbać o odpowiedni wygląd garażu i nabyć produkt najwyższej jakości, będzie PRIME Black Edition. Konstrukcja bramy i skrzydło lakierowane są na kolor RAL 9005 (czarny). Dopasuj z nami bramę PRIME do swojego garażu.

ODKRYJ DOSKONAŁOŚĆ
Brama garażowa nowej generacji to brama, która nie jest transformacją już istniejących rozwiązań, lecz efektem poszukiwania równowagi między jakością, bezpieczeństwem, designem i nowoczesną technologią. Brama PRIME jest innowacyjna, dopracowana w każdym szczegóły i odpowiada na potrzeby klienta. Jest w pełni wyposażona i automatyczna, dzięki czemu sięgając po pilota- wiesz, że wybrałeś NAJLEPIEJ.

57

Panel INNOVO 60mm

Przekrój panelu wraz z osłoną między panelową, mocowaną na wewnętrznej stronie skrzydła bramy.
1. elastyczna osłona między panelowa
2. aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony
3. pięć warstw blachy w miejscu mocowania zawiasów
4. uszczelnienie między panelowe
5. ukryty zawias
6. pianka poliuretanowa

58
59

Doskonałość w każdym detalu

Każdy szczegół PRIME jest doskonały.

Brama PRIME została zaprojektowana jako prosta, elegancka i ponadczasowa. Chcieliśmy przełamać konwencje dotyczące czysto funkcjonalnego przeznaczenia bramy garażowej, dlatego skupiliśmy się na każdym szczególe – bo to właśnie szczegóły sprawiają, że doskonałość jest możliwa.

Nowa filozofia projektowania PRIME to komfort, wysoka wartość i nowoczesny luksus. Wyznacza ona nowy standard wzornictwa w swojej kategorii – a wszystko to w minimalistycznej estetyce charakterystycznej dla współczesnej myśli architektonicznej.

Forma PRIME wydaje się być niemal tłem – perfekcyjnie zaprojektowana od środka. Zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i bogactwem wykończeń pokrywających ruchome elementy bramy. Każdy detal jest nienagannie dopracowany, potwierdzając ciągłość myśli projektantów i stanowiąc absolutną esencję designu.

60

IKONA BEZPIECZEŃSTWA

Bezpieczeństwo jest ważną częścią życia i jest czymś, czego wszyscy chcemy, aby czuć się bardziej bezpiecznie w naszych domach.

Podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa w sposób poważny. Wykorzystaliśmy technologię do ochrony, ale także do zapobiegania niebezpieczeństwu. Najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń elementów konstrukcyjnych i części mechanicznych pomagają chronić Ciebie i Twoją rodzinę, czyniąc Twój dom bezpieczniejszym.

Wraz z doskonale zintegrowanym napędem, PRIME staje się technologicznym prekursorem, który w każdym szczególe pokazuje, że jakość i bezpieczeństwo są w nim nierozerwalnie połączone.

Rewolucja ciepła

Termoizolacja wyróżnia PRIME, kwalifikując ją do produktów polecanych do obiektów energooszczędnych, a nawet pasywnych. Jest odpowiedzią na potrzebę maksymalizacji zysków energetycznych oraz jak największego ograniczenia strat ciepła w budynku.

Do osiągnięcia takich właściwości bramy konieczne było uzyskanie jak najniższego współczynnika przenikania ciepła.

PRIME w pełni wykorzystuje właściwości termoizolacyjne panelu INNOVO oraz zastosowanych w niej systemów uszczelnień, eliminując straty ciepła w najbardziej newralgicznych miejscach płaszcza bramy.

61
62

KORONNE ARGUMENTY SKUTECZNEJ TERMOIZOLACJI

Wskaźnik U panelu INNOVO wynosi 0,33 W/m2K co przekłada się na termoizolację całej bramy garażowej. Nowy panel, podwójne uszczelnienie górne i dolne płaszcza bramy oraz osłony miedzypanelowe pozwoliły nam osiągnąć znakomity współczynnik przenikania ciepła.

66
67

Dostępne Wzory

56
+ 0
KOLORÓW Z PALETY RAL

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517