Instalacja hybrydowa

Jak działa instalacja fotowoltaiczna hybrydowa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak działa hybrydowa instalacja fotowoltaiczna. Okazuje się, że jej działanie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą być niezależne. Kiedy warunki pogodowe są niekorzystne, będziesz mógł pobierać energię elektryczną z sieci energetycznej. Kidy natomiast będzie sprzyjała piękna pogoda, akumulatory podpięte do instalacji hybrydowej będą magazynowały energię, którą w dalszym ciągu będą wykorzystywać do uruchomienia niezbędnych urządzeń w Twoim domu.

Jak to się dzieje, że instalacja ta zyskuje coraz większe zainteresowanie? Jej sposób działania jest stworzony tak, abyś, jak najczęściej mógł korzystać z własnej wyprodukowanej energii w panelach fotowoltaicznych. W tym przypadku każdego dnia prąd zostanie wykorzystany w domu do zasilenia wszystkich niezbędnych urządzeń elektrycznych. Nadmiar energii zostanie zmagazynowany w specjalnych bateriach, które znajdować się będą nieopodal inwertera. Pozostała niewykorzystana część zostanie oddana do sieci energetycznej. Taki sposób działania instalacji pozwoli Ci być niezależnym, nawet w momencie, kiedy warunki atmosferyczne będą niekorzystne. Dodatkowo będzie dla ciebie ratunkiem, kiedy energia elektryczna z sieci energetycznej zostanie chwilowo wstrzymana. Całkiem inaczej jest, kiedy posiadasz instalacja On Grid. W momencie, kiedy sieć energetyczna zaprzestaje dostawę energii z powodu jakieś usterki, Ty nie możesz korzystać z energii wyprodukowanej przez fotowoltaikę.

fotowoltaika hybrydowa solgro tanio krakow now sacz 768x510 1

Kiedy znowu posiadasz samą instalacja Off Grid, w czasie niesprzyjającej pogody, możesz liczyć się z tym, że energii zmagazynowanej w bateriach może z czasem zabraknąć.

Jak więc można zauważyć, instalacja fotowoltaiczna hybrydowa może okazać się ciekawym rozwiązaniem dla każdego. Pozwala ona na maksymalne wykorzystanie możliwości paneli fotowoltaicznych.

Zalety instalacji hybrydowej

Jedną z głównych zalet instalacji fotowoltaicznej hybrydowej, jest między innymi niezależność od dostawcy prądu. To słowo nabiera całkowicie nowego znaczenia w momencie, kiedy następuje przerwanie dostawy prądu z sieci energetycznej. W przypadku instalacji On Grid, panele fotowoltaiczne pomimo tego, że jest piękna pogoda, nie produkują energii elektrycznej. Związane jest to z zabezpieczeniem instalacji przed usterką. W przypadku instalacji hybrydowej, kiedy zabraknie prądu, energia pobierana jest ze specjalnych akumulatorów, baterii fotowoltaicznych, przez co nie musisz martwić się o urządzenia elektryczne w swoim domu. Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę jest to, że instalacja hybrydowa ma możliwość zoptymalizowania ilości wykorzystania energii wytwarzanej przez ogniwa fotowoltaiczne. Wykorzystanie można ograniczyć do 50%, a nawet 80%. Następnie warto zauważyć, że instalacja taka może ograniczyć pobór energii z sieci energetycznej, co wpłynie na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną, jaką otrzymujesz co miesiąc. Zwróć również uwagę, że posiadając instalację fotowoltaiczną hybrydową, nie będziesz musiał martwić się o wzrost cen za prąd. Instalacja taka zwróci się więc w szybkim czasie, a przez kolejne kilkanaście lat będzie służyła Ci produkując darmową energię do Twojego domu. Na sam koniec ciekawą informacją może być dla Ciebie fakt, że fotowoltaika częściowo może zostać opłacona z funduszy Unii Europejskiej, ponieważ dotacje unijne są skierowane do osób, które chcą zadbać o ekosystem.

Wady instalacji fotowoltaicznej hybrydowej.

Jedną z głównych wad, podczas tworzenia instalacji fotowoltaicznej hybrydowej, jest cena. Ten rodzaj montażu instalacji pozwoli Ci w przyszłości sporo zaoszczędzić, jednak na sam początek musisz liczyć się ze sporymi kosztami montażu takiej instalacji. Możesz jednak zdobyć dotacje z Unii Europejskiej na fotowoltaikę, dzięki której sporo zaoszczędzisz. Dokumentację będziesz musiał złożyć w Urzędzie Gminy lub Urzędzie Miasta. Tym razem mieszkańcy miasta Tychy mogli skorzystać z dotacji na odnawialne źródła energii, które sięgały nawet 5000 zł. Jeśli i Ciebie interesuje taka dotacja, skontaktuj się z naszymi przedstawicielami. Działamy w wielu miastach Polski, ponieważ nasza firma Solgro tworzy fotowoltaikę na terenie całego kraju. Nasi konsultanci pomogą Ci dopełnić wszelkich formalności związanych z montażem fotowoltaiki. Następnie należy zwrócić uwagę na to, że instalacja ta najlepiej pracuje, kiedy temperatura modułów nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Kiedy urządzenie umieszczone jest w pełnym słońcu, temperatura jaką osiągają moduły fotowoltaiczne, mogą w okresie letnim wzrosnąć nawet o 55 stopni Celsjusza. Wtedy może nastąpić spadek wydajności instalacji, przez co możesz być stratny nawet o kilkadziesiąt procent w pozyskiwaniu energii elektrycznej ze słońca. Jak więc można zauważyć, instalacja ta niesie więcej zalet, niż wad, dlatego jeżeli jesteś zdecydowany na stworzenie takiej instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, warto zastanowić się nad stworzeniem instalacji hybrydowej, której cena uzależniona jest od tego, jaką moc instalacji potrzebujesz.

Rapdach Sp. Z O.O
Ptaszkowa 957
33-333 Ptaszkowa
Tel: +48 888 444 517